Penzion U Zámku - kam na výlet

Jindřichův Hradec - 15.poledník

15.poledník naleznete na západní straně kostela Nanebevzetí Panny Marie. Je vyznačen v dlažbě a jeho popis je v několika světových jazycích. Podle legendy polednikjhsi při jeho překročení máte něco přát a přání se vám splní. Malý problém je však v tom, že při přesném měření tento poledník není tam, kde je v dlažbě naznačen, ale skutečně prochází asi o 100m dále, přibližně v místě Nežárecké brány. Při pohledu na satelitní snímky také zjistíte, že ani naznačení v dlažbě nemá přesný směr ze severu na jih.

Ale kdo by si hrál na detaily... raději si užít tu atmosféru. Pokud chcete mít na ni památku, můžete se stavit v recepci penzionu "Na 15. poledníků" (ten na něm také neleží; najdete ho přibližně 50m východním směrem na začátku ulice Kostelní) a nechat si za mírný obnos vyhotovit Certifikát o překročení 15.poledníku.

Sluneční čas 15. východního poledníku je středoevropským časem. Poledník prochází přes Norsko, Švédsko, Dánsko, Polsko, Německo, Českou republiku, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Itálii, Libyi, Čad, Niger, Kamerun, Středoafrickou republiku, Republiku Kongo, Demokratickou republiku Kongo, Angolu a Namibii.

Objednávky PIZZA

ve středu, pátek, sobotu a neděli
objednávejte na tel: +420 776 856 149

supreme pizza 619133 260


jinak můžete kdykoli na záznamníku zanechat vzkaz s informacemi kdy a kam máme pizzu doručit

více informací zde

Kontakt

Pluhův Žďár 68
378 24 Pluhův Žďár 


Objednávky ubytování, svatební hostiny, společenské i firemní akce, semináře, školení

Radim Beneš
tel.: +420 602 146 699
e-mail: recepce@pluhuvzdar.cz


Denisa Líkařová
tel.: +420 728 862 099

Virtuální prohlídka

StreetView

karty

přijímáme platby platebními kartami,
platit můžete za ubytování i za občerstvení